ANASAYFA HAKKIMIZDA BİZ KİMİZ? HİZMETLER SERTİFİKALAR REFERANSLAR BAŞARI HİKAYELERİ BLOG İLETİŞİM

Ücretsiz Analiz İste

Cornea
BLOG

ADWORDS HESAP YÖNETİMİ İÇİN BİR AJANSLA ÇALIŞMAK

Ekim 27 2015

ADWORDS HESAP YÖNETİMİ İÇİN BİR AJANSLA ÇALIŞMAK

 

Google Adwords dijital reklam sektörünün lideri konumda ve uzun süre bu liderliğini koruyacak gibi görünüyor.  Web sitesi sahibi birçok girişimci Adwords’ü biliyor, kullanıyor veya onların adına bu işi bir ajans yürütüyor.  Yeni web sitesi açan veya Adwords’ü kendi bünyesinde yapan girişimciler bir adwords reklam ajansını neden tercih etmeli? Adwords ajansı nasıl çalışır? Bir adwords ajansı seçerken nelere dikkat edilmeli? Tüm bu soruların cevabı bu yazımızda.

 

Google Adwords ajansları  bu konudaki deneyim ve bilgisini sizin için kullanır ve reklamlarınızı en doğru şekilde yönetilmesini sağlar. Çalışma şekilleri ise belli bir sabit ücret veya komisyon üzerinedir.  

 

Neden Adwords ajansı tercih edilmeli?

 

Reklamlarınızı yönetmek için neden bir ajans tercih etmelisiniz sorusunun cevabına gelecek olursak; öncelikli ve en önemli sebep;  işi alanında profesyonel ellere bırakıyor olmanızdır. Ajanslar adwords konusundaki deneyimleri ile hesabınızı en doğru şekilde oluşturacak ve yöneteceklerdir.  İkinci ve diğer önemli sebep; bir ajansla çalışarak zamandan tasarruf edecek olmanızdır. Üçüncü sebep ise işinizi bir ajansa vererek maliyetinizi de düşürecek olmanızdır. 

 

Adwords ajansı seçerken ve ajansla çalışırken nelere dikkat edilmeli?

 

Adwords alanında hizmet veren çok sayıda dijital ajanslar. Peki bu kadar ajans içinden doğrusunu nasıl seçeceğiz? Seçtiğimiz ajansta nelere dikkat edeceğiz?

 

- Bir adwords ajansının google partner üyesi olmasına dikkat edin, partner ajanslar sertifikasyon sürecinden geçtikleri için bilgi açısından daha güvenilir olacaklardır.

- Google aramalarında belli bir konumu garanti eden, reklamlarınızın organik arama sıralamasını etkileyeceğini iddia eden, belli bir bütçe ile sınırsız gösterim vadeden ajanslara güvenmeyin.

- Sözleşme yapılmadan önce ajans yönetim ücreti ve reklam bütçelerinin ne kadar olacağı ile ilgili belirsizlikleri ortadan kaldırın.

- Anlaştığınız ajansın sonrasında tüm süreçlerde ulaşılabilir olmasına dikkat edin.

- Hesabınızın düzenli olarak optimize edildiğinden emin olun.

- Yeni bir adwords hesabı ile ilerleniliyorsa ajansın size de hesaba yetki vermesini isteyin.

- Hesabınızın performansını takip edin ve düzenli aralıklarla ajansınızla toplantılar gerçekleştirip performansınızı değerlendirin.

- Faturalandırma ile ilgili olarak ajanstan aylık faturanın kopyasını isteyin.

 

Yazan: Leyla Doğan