ANASAYFA HAKKIMIZDA BİZ KİMİZ? HİZMETLER SERTİFİKALAR REFERANSLAR BAŞARI HİKAYELERİ BLOG İLETİŞİM

Ücretsiz Analiz İste

Cornea
BLOG

Blog ve Sosyal Medya Entegrasyonu

Eylül 11 2015

Blog ve Sosyal Medya Entegrasyonu

“Bilgi veren, analiz eden, yardımcı olan ya da eğlendiren güzel şeyler yazıyorsanız, insanların bunu farketmesini sağlamak görevinizdir.” (Kawasaki G., Fitzpatrick P.)

 

Eskiden bloglar ve sosyal medya birbirinden ayrı düşünülürdü. Formatları farklıydı, biri daha uzun ve ciddi, biri daha kısa ve eğlenceliydi. Hala öyle aslında, değişen tek şey ikisinin birbirine entegre olması ve yayılan fikirlerin kazandığını bizlere göstermesi.

 

Aslında daha farklı içerik nasıl oluşturabilirim, bunun erişimini, etkileşimini nasıl arttırabilirim soruları bizi bu noktaya getirdi. Nasıl yani?

 

Sosyal medyayı uzun formatlı postlarla zenginleştirmek için bloglar, blogun kişilere erişimini arttırmak için de sosyal medyayı kullanıldı. Peki, bunu her yapan marka başarılı mı, ya da markalar blog ve sosyal medya entegrasyonunda başarılı olmak için ne yapılmalı?

 

İki farklı kitleyi birbirine bağlıyoruz aslında, güzel içerik bulmak, paylaşmak isteyenler ve sizin ne iş yaptığınızı, nasıl yaptığınızı sizden dinlemek isteyen takipçileriniz. Her iki kitle üzerinde yapmayı istediğimiz şey aynı, erişim. O halde blogunuza paylaş sekmesi koymaya özen gösterin ve bunu yaparken ShareThis aracını kullanın.  Ayrıca insanların sizi takip etmesini sağlamak için de blogunuza sosyal medyanıza yönelen linkler koyun, böylece insanlar sayfanıza gelecek, diğer yazı ve paylaşımlarınızı görecek ve beğenirlerse sayfanızı takip edeceklerdir ki bu farkındalığı olan gerçek bir takipçi kazandığınız anlamına gelmektedir.

 

ClickTo Tweet Linki Ekleyin

Bu link sayesinde paylaşımlarınızın erişimi Twitter üzerinden artacak, takipçileriniz tarafından yazılarınızın beğenilmesi, desteklenmesi ve başkalarına gösterilmesi sizleri gururlandıracaktır.

 

 

Her Paylaşımı PİN’leyin

Pinterest paylaşımları çok kalıcı bunu unutmayın. Çünkü yazınız her pinlendiğinde; zaman tünelinde tekrar var oluyor ve bu da sizin daha çok kişiye erişmenizi sağlıyor.

 

Blog Ağlarına Katılın

Sizi ilgilendiren, var olmanız gereken her yerde var olun. Her hikayeden bir pay çıkacaktır.

 

Yazan: Gizem Özde Açıkgöz