ANASAYFA HAKKIMIZDA BİZ KİMİZ? HİZMETLER SERTİFİKALAR REFERANSLAR BAŞARI HİKAYELERİ BLOG İLETİŞİM

Ücretsiz Analiz İste

Cornea
BLOG

Facebook Advertising Week'te 4 Yeni Özellik Duyurdu

Eylül 29 2015

FACEBOOK ADVERTISING WEEK'TE 4 YENİ ÖZELLİK DUYURDU

 

Facebook yaptığı açıklamada Şubat ayından buyana aktif reklamverenlerin sayısını %25 artırdığını ve reklamveren sayısının 2,5 milyona ulaştığını duyurdu.

Facebook'ta verilen reklamların mobil ağırlıklı olması Facebook'a bu yönde geliştirmeler yapmaya itiyor. Bu doğrultuda reklamverenlerin mobile geçişlerini kolaylaştıracak yeniliklerini Facebook Advertising Week kapsamında duyurdu.

 

Facebook'a gelen yeni özellik;

 

Advertising Week kapsamında duyurulan en dikkat çekici yenilik TV reklam hedeflemesidir. Bu yeni özellik ile Facebook reklamverenler için TV reklam metriklerini kullanarak video reklam satın almalarını sağlayacak. Bu da Target Rating Points kullanarak yapılacak. Yani TV kampanyalarının Facebook ile desteklenmesi sağlanmış olacak ve daha net verilere ulaşabileceğiz. Bu kısımda ölçümleme işini Neilsen üstleniyor. Amerika'da yayınlanan 42 kampanya üzerinden yapılan araştırmada TV reklamlarının Facebook ile desteklenmesi sadece TV reklamlarına göre %19 artış sağlanmasını sağladığı görülmüş.

 

Bir diğer yenilik ise Facebook'un marka bilinirliliği oluşturmaya yönelik optimizasyon seçeneği sunması. Bu özellik ise Ekim ayından itibaren sınırlı süreli olmak üzere ay boyunca ulaşılabilir olacak. Advertising Week'te duyurulan bir diğer yenilik ise markaların mobil kampanyalarının etkilerini ölçmek üzerine tasarlanmış Instagram ve Mobil için mobil oylama özelliği. Facebook bu mobil oylama özelliği için Millward Brown Digital ile işbirliğine gitti. Facebook'un duyurduğu son yenilik ise Carousel formatında videolar. Bu özellik ile facebook bu yıl başı duyurduğu Carousel formatını videolara uyarlamış oldu.

 

Yazan: Leyla Doğan