ANASAYFA HAKKIMIZDA BİZ KİMİZ? HİZMETLER SERTİFİKALAR REFERANSLAR BAŞARI HİKAYELERİ BLOG İLETİŞİM

Ücretsiz Analiz İste

Cornea
BLOG

FACEBOOK REKLAM YÖNETİM ARAÇLARI

Aralık 23 2015

FACEBOOK REKLAM YÖNETİM ARAÇLARI

 

Sosyal medya araçlarından Facebook’un kullanıcı sayısındaki artış reklamverenleri sosyal medya kullanımının yanında Facebook’a reklam vermeye itiyor. Facebook’un reklam kısmını sürekli geliştirerek sektörde ön sıralarda olmaya devam ediyor. Bu da  reklamverenlerin Facebook’a ayırdıkları reklam bütçesinin fazla olmasını sağlıyor.

Reklamların performanslarını yukarı çekmenin önemli maddelerinden biri de hiç kuşkusuz reklam yönetim araçları. Facebook’un sağladığı reklam yönetim araçlarının dışında büyük hesapların, reklam ajanslarının kullandığı bazı 3rd party tool’lardan Türkiye’de en çok kullanılanlar hangileri? Özellikleri ve fiyatlandırmaları nasıl sizler için araştırdık.

 

 

1. POWER EDITOR

 

Power Editor Facebook’un büyük hesaplar için geliştirdiği bir reklam aracı. Facebook arayüzünden de kampanyaların oluşturulması mümkün ancak Power Editor’a göre bazı kısıtlamaları mevcut. Power Editor’da reklamlar üzerinde toplu düzenleme, reklamların gün ve saatlerinde ayarlamalar yapma, kitle hariç tutma gibi birçok özelliği Power Editor ile yapmamız mümkün.

Facebook Reklam Yöneticisinden Power Editor’ı tıklayarak arayüze erişebilirsiniz. Burada öncelikle yapılması gereken Power Editor’a İndir seçeğinin tıklanması, böylece hesaptaki tüm güncel kampanyaları indirmenizi sağlıyor. Sonrasında burada yaptığınız tüm değişiklikleri Yükle seçeğine tıklayarak kaydetmeniz gerekecek, bu yapılmadığında değişiklikleriniz kaydolmayacaktır. 

 

 

 

2. SOCIAL ADS TOOL

 

Reklam bütçeleri fazla olan reklamverenler veya reklam ajansları için oluşturulmuş daha çok dönüşüm izleme üzerine odaklanmış bir tool’dur. Kampanyaların yatırım dönüşümlerinin hesaplanmasına olanak sağlayarak en iyi sonuçları almanızı sağlıyor. Social Ads Tool çoklu reklam kombinasyonu, standart otomasyon gibi özelliklerinin yanında sayfanızı da optimize ederek en iyi perofmans gösteren postlarınızın reklamının yapılmasını sağlıyor. Social Ads Tool dinamik reklamlar oluşturmanıza da imkan sağlıyor.

Social Ads Tool’un ücreti ise aylık 500 dolardır. Platformu denemek isteyenler için ücretsiz 15 gün deneme süresi vardır.

Social Ads Tool hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın

 

 

 

3. QWAYA

 

Qwaya Social Ads Tool gibi daha çok büyük bütçeli markalar, reklam ajanslarına uygun olan bir tool’dur. 14 gün ücretsiz deneme sürümü olan tool’un iki ayrı ödeme planı vardır. 149 dolar ve 299 dolardır. 299 dolar olan ödeme planında 5 farklı kullanıcıya izin verilir.

Qwaya’da çoklu reklamlar oluşturabilir, reklamlarınızı günlük, saatlik planlayabilirsiniz. Reklamlarınızın performansına göre kurallar koyabilirsiniz, bu da performansınızı yukarı çekmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda A/B testler yapabileceğiniz tool ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

 

 

 

4. AD ESPRESSO

 

Ad Espresso Facebook reklam performansınızı yukarıları çekmenizde yardımcı olacak bir diğer araçtır. Bu araç ile diğer araçlarda olduğu gibi çoklu kombinasyonlarla reklamlar oluşturmanız mümkündür. Aynı şekilde A/B testler yapmanıza olanak veriyor, böylece reklamlarınızı test edebiliyor ve dönüşümü artırmaya yönelik adımlar atabiliyorsunuz. Dönüşümü artırmanıza yardımcı olacak bir başka özelliği ise, ilgi alanları hedeflemesi yapabilmeniz. İlgi alanlarını ‘ve’, ‘ya da’ bağlaçlarını birlikte kullanarak daha ilgili hedef kitleler oluşturabilirsiniz. Bu tool’da aynı zamanda reklamlar gerçek zamanlı olarak önceden görüntülenebiliyorlar.

14 gün ücretsiz deneme süresi olan Ad Espresso’da 49$, 149$,299$ olarak 3 farklı paketi mevcuttur. Tool hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Yazan: Leyla Doğan