ANASAYFA HAKKIMIZDA BİZ KİMİZ? HİZMETLER SERTİFİKALAR REFERANSLAR BAŞARI HİKAYELERİ BLOG İLETİŞİM

Ücretsiz Analiz İste

Cornea
BLOG

Facebook'ta Arama Reklamları Başlıyor

Ağustos 06 2015

FACEBOOK'TA ARAMA REKLAMLARI BAŞLIYOR

 

Facebook reklam türlerine arama reklamlarını ekledi. Arama reklamlarıyla artık yerel işletmeler  ülke içinde istedikleri il ve bölgeden facebook'a reklam verebilecekler. Bu reklam türünün adı yerel bilinirlik reklamları. Şu an için sadece Amerika'da kullanılabilen bu reklam türü yakın zamanda tüm dünyaya açılacak.

 

Bir fiziki mağazanız varsa ve yakınlardaki kitleyi mağazanıza çekmek istiyorsanız bu reklam türünü kullanabilirsiniz. Böylece mağazanın çevresindeki insanları işletmenize çekebilirsiniz. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak. Nişantaşı'nda bir güzellik merkeziniz varsa Facebook'ta verdiğiniz yerel bilinirlik reklamları ile Nişantaşı çevresindeki insanların zaman tünelinde bu reklamlar görünecek.

 

Yerel Bilinirlik Reklamları Nasıl Oluşturulur?

 

Diğer reklam türlerinden daha uygun maliyetlere sahip olan yerel bilinirlik reklamlarını oluşturmak ise oldukça kolay. Reklam Merkezi'nde yerel bilinirlik reklamlarını seçerek, reklamını yapmak istediğiniz sayfayı seçiyorsunuz. Bir diğer işlemde işletmenin adres bilgisini giriyor ve menzilini seçiyorsunuz tabi facebook sayfanızda adres kısmı dolu ise doldurmanıza gerek kalmadan yazılı geliyor. Sonrasında reklam ve metnini giriyorsunuz. Bu reklam türünde de diğerlerinde olduğu gibi bir harekete geçirici call to action button seçebiliyorsunuz. Bu kısımda iki seçeneğiniz var. İlk olarak 'Yol Tarifi Al' seçilerek insanların işletmenizi bulmaları kolaylaştırılabilir ya da Şimdi Ara seçilerek kişilerin direk sizi arayarak iletişime geçmelerini sağlayabilirsiniz. Son olarak hedef kitlenin cinsiyeti ve yaşını seçiyor, reklam süresini ve bütçesini belirliyorsunuz ve yerel bilinirlik reklamınız hazır.

 

En az harcamayla en yüksek ve en potansiyel müşteriye erişim sağlayacak şekilde tasarlandı. Bu yüzden yerel bilinirlik reklamları yerel işletmeler, startup girişimler, yeni şirketler daha düşük maliyetle daha fazla kişiye erişilmesi her şeyden önemlisi işletmesinin yakınındaki potansiyel kişilere erişiyor olması açısından büyük önem taşıyor. Önümüzdeki aylarda bu reklam türü ülkemizde de kullanılmaya başlandığında ne kadar kullanıldığını hep birlikte görüyor olacağız.

 

En efektif yerel bilinirlik reklamının nasıl olması gerektiği ile ilgili buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

 

 

Yazan: Leyla Doğan