ANASAYFA HAKKIMIZDA BİZ KİMİZ? HİZMETLER SERTİFİKALAR REFERANSLAR BAŞARI HİKAYELERİ BLOG İLETİŞİM

Ücretsiz Analiz İste

Cornea
BLOG

IG TV'DE KANAL NASIL OLUŞTURULUR?

Haziran 22 2018

Kullanıcı sayısı gittikçe artan Instagram; geçtiğimiz günlerde yeni uygulamasını kullanıcılarının hizmetine sundu. Kullanıcılar bu güncelleme sayesinde kendi kanalarını oluşturup, içeriklerini atabilecekler.

 

IG TV KANALIMI NASIL OLUŞTURABİLİRİM?

 

IG TV’de kanal oluşturmak isteyen kullanıcılar öncelikle Instagram hesaplarından uygulamaya tıklamak zorundadırlar. Uygulamaya tıklayan kullanıcıların bilgileri otomatik olarak IG TV’ye aktarılır. Bu ekranın aşağısında yer alan ‘video yükle’ kısmından kullanıcılar 15sn ile 10 dakika arasında istedikleri videoları kanallarına yükleyebilmektedirler. Video kanala dikey boyutta eklendikten sonra videoya başlık ve açıklama eklenebilir, ister kendi galerinizden isterseniz yüklediğiniz videodan kapak fotoğrafı seçip videonuzu atabilirsiniz.

 

Videonuz kanalınıza yüklendikten sonra sizi takip eden kullanıcılarınız sizin videolarınızı izleyebilir ayrıca IG TV öne çıkardığınız storileriniz gibi kendi ana sayfanızda görülmektedir. IG tv’de paylaştığınız videoyu kaç kişinin izlediğini, videonun kaç kişiye eriştiğini görebiliyorsunuz.

 

Instagram kullanıcılarına IG TV ile sadece video yükleme içeriği değil ayrıca kullanıcının kendisine özel izleyebilecek video önerileri, takip ettiği kişilerinin videolarını, popüler videoları da izleme olasılığı sunmuştur.

 

Instagram’ın daha önce sunduğu story güncellemesini çok seven kullanıcılar kesinlikle IG TV uygulamasını da çok sevecekler. Kullanıcıların oluşturdukları videolar ile Instagram daha da eğlenceli bir hale gelecek.

 

Soru ve önerileriniz için bize marketing@corneadigital.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazan: BELMA DEMİR

 

Kanal Oluşturmak için Şu Adımları İzleyebilirsiniz;