ANASAYFA HAKKIMIZDA BİZ KİMİZ? HİZMETLER SERTİFİKALAR REFERANSLAR BAŞARI HİKAYELERİ BLOG İLETİŞİM

Ücretsiz Analiz İste

Cornea
BLOG

İnstagram Story Reklamları

Haziran 11 2018

                                                       INSTAGRAM STORY REKLAMLARI

     Instagram; geçmiş yıllarda biriktirilen fotoğraf albümlerinin dijitalleşmiş boyutudur. Kullanıcılar instagram aracılığıyla birbirleriyle etkileşimli bir şekilde fotoğraf paylaşabiliyor aynı zamanda instagramın gelişmiş efektleriyle fotoğraflara yaratıcı bir bakış açısı kazandırabiliyorlar. 

   Günümüzde yoğun bir ilgi gören instagram, popülaritesini artırmaya devam ediyor.  700 milyonu aşan kullanıcı sayısı ile youtube ve facebookdan sonra en çok tercih edilen sosyal medya platformudur. Bu pazarın değerini fark eden işletmeler ise hedefledikleri dijital pazarlama stratejilerine ulaşmak için instagramı bir pazarlama aracı olarak kullanmaya başlamışlardır. İşletmelerin instagram reklamlarını kullanmalarındaki nihai amaç ise markanın, kurumun ya da ürünün bilinirliğini arttırmak, marka hakkında ilgi toplamak ve yeni müşteriler bulmaktır.

      Instagram özelliklerinin her geçen gün geliştirilmesi ise işletmeciler için bir avantaj oluşturmaktadır. Örneğin; son zamanlarda eklenen instagram story reklamları. Story; insanların anlık olarak gönderi paylaşabildiği bir etkileşim aracıdır. Buna ek olarak story reklamları ise; story geçişlerinde aralarda gösterilen reklam türüdür. İnsanların video reklamlarına ilgisinin fotoğraflara oranla daha fazla olduğu bilinen bir gerçektir. Bu durumun story reklamlarını daha da etkili kıldığını söyleyebiliriz. Çünkü story reklamlarının kullanıcıyı sıkmama gibi bir etkisi vardır. Kullanıcılar reklamla ilgilenmedikleri veya sıkıldıkları zaman tek bir parmak hareketiyle reklamı geçme imkânına sahiptir. Bu özellik sayesinde story reklamları, kullanıcıya reklamı izlemeyi zorunlu kılan youtube reklamlarına oranla daha etkilidir. Bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda instagram story reklamları oldukça verimlidir.

      Bu özelliklere ek olarak; instagram story reklamları nokta atışı hedefleme imkânı sunmaktadır. Bu sayede; ürün veya hizmetinizle ilgili olan kişilere kolayca ulaşabilirsiniz.  İnstagram hikâye reklamı, gelişmiş hedefleme özelliği sayesinde reklam içeriğini doğru hedef kitleye ulaştırma imkânı bulur. Reklamınızı izlemesini istediğiniz kişileri yaş, cinsiyet, konum, ilgi alanları, diğer demografik özelliklere göre sınıflandırma imkanına sahiptir. Bu sayede belirlenen bütçeyi daha etkili kullanmış olursunuz. Buna ek olarak, intagram story reklamları, size detaylı analiz yapma imkânı sunuyor. Reklamınız kaldırıldıktan sonra bile reklamı kaç kişinin görüntülediği, reklamın kaç kişiye ulaştığını detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

 

Soru ve önerileriniz için bize marketing@corneadigital.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazan: Ayşe Elma