ANASAYFA HAKKIMIZDA BİZ KİMİZ? HİZMETLER SERTİFİKALAR REFERANSLAR BAŞARI HİKAYELERİ BLOG İLETİŞİM

Ücretsiz Analiz İste

Cornea
BLOG

İyi Bir Instagram Kullanıcısı Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Eylül 14 2015

İyi Bir Instagram Kullanıcısı Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

 

Instagram’a erişimin cep telefonu ve tabletlerden olması; sistemin daha pratik ve basit işlediğini ifade ediyor olmalı. O halde güzel bir iş çıkarmak için elimizdeki malzemeler, ilgi çekici ve kaliteli bir fotoğraf, akıllıca yazılmış birkaç cümlelik ifade ve hashtagler.

 

Instagram İle Diğer Sosyal Ağlarınız Etkileşim Halinde Olmalı

Instagram fotoğraflarınızı tüm sosyal ağlarınızda paylaşmalısınız. Böylece etkileşim ve erişimi daha da çok arttırmış olacak, farklı platformlarda var olacaksınız.

 

Filtrelere Dikkat

Çoğu kişinin kullandığı popüler filtrelerle karşılaşıyoruz paylaşımlarda. Burada önemli olan filtreler ile çekimin kalitesini düşürmemektir.

 

Kolaj

Fotoğraflarınızı daha eğlenceli hale getirmek, bir anı, bir içeriği farklı fotoğraflarla anlatabilmenin yolu kolaj yapmaktan geçiyor. 

 

Popüler Hashtagler

Instagramın vazgeçilmezi hasgtagler, birbiriyle ilişkili kitleleri bir araya topluyor, ilgi alanlarımıza daha çabuk yönlenmemizi sağlıyor. Böylece markalar doğru hashtagler ile doğru hedef kitleye hitap etme şansı buluyor. Paylaştığınız içeriğe göre popüler hashtagleri bulmak için birçok yardımcınız var. Bunlardan bazıları: Iconosquare, TagsForLikes ve Instatag. Bu araçlar sayesinde paylaşımlarınıza uygun yaygın hashtagleri bulabilir, aynı zamanda bir sonraki benzer paylaşımlarınız için not alabilirsiniz. Notlarınızdan kopyalayıp yapıştırmak sizin için zaman tasarrufu olacaktır. Unutmadan Populagram web sitesinden de bahsedelim. Çünkü bu siteden de popüler hashtagleri, çeşitli kullanıcıları, yerleri ve filtreleri bulabilirsiniz.

 

Gösterişten Kaçının

Instagram sayfanızda sürekli kendinizi öven paylaşımlar yapmayın.

 

Yazan: Gizem Özde Açıkgöz