ANASAYFA HAKKIMIZDA BİZ KİMİZ? HİZMETLER SERTİFİKALAR REFERANSLAR BAŞARI HİKAYELERİ BLOG İLETİŞİM

Ücretsiz Analiz İste

Cornea
BLOG

Kurumsal Seo Nedir, Kurumsal Seo Nasıl Yapılır?

Kasım 27 2015

KURUMSAL SEO NEDİR? KURUMSAL SEO NASIL YAPILIR?

 

Seo nedir, nasıl yapılır ile ilgili yazımızı yazmıştık, bu yazımızda ise SEO’nun önemli alt başlıklarından Kurumsal SEO’yu sizler için detaylandırmaya çalışacağız.

 

Kurumsal seo, kurumsal firmaların arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için yaptığı birtakım çalışmaları içermektedir. Kurumsal seo çalışmalarında özellikle yapılması gereken, üzerinde fazlasıyla durulması gereken bazı başlıklar var. Bu başlıklar firmanın site trafiğini artıracağı gibi marka prestijine de büyük katkı sağlayacaktır. Özellikle sektörde öncü olan markaların sektörün ilgili aramalarında yer  almamaları marka prestijini olumsuz etkileyecektir.

 

Kurumsal Seo Nasıl Yapılır?

 

Kurumsal Seo kısmında yapılması gereken en önemli şeylerlerin başında firmayı yakından analiz edip, firmanın beklentilerini derinlemesine öğrenmek var. Sonrasında ise rakip ve sektör analizinin yapılması geliyor. Bu aşamaları tamamladıktan sonrasında kendinize bir SEO planı yapıp uygulamaya koyabilirsiniz.

 

Kurumsal seo çalışmaları

 

1. Site içi seo çalışmaları

 

Site içi seo çalışmaları; sitenizde bulunan metinlerin doğru şekilde oluşturulması, görsellerin uygunluğu, iç linklemelerin yapılması, metatag’lerin yerleştirilmesi, page speed çalışmaları, sitenizi kullanıcı dostu haline getirmek için yapılması gereken bazı çalışmalardan oluşmaktadır.

 

2. Site dışı seo çalışmaları

 

Site dışı seo çalışmaları; sitenize dışarıdan gelecek linklerin kalitesini artırmaya yönelik linkleme ve indeksleme çalışmalarından oluşmaktadır.

 

3. Sosyal medya kullanımı

 

Sitenizin sosyal imleme sitelerinde, sosyal ağlarda görünmesini sağlayan çalışmalardan oluşmaktadır.

 

4. Raporlama

 

Belirli bir plan dahilinde yaptığınız bu çalışmaların sonuçlarını yakından takip etmeniz çalışmanızın kalitesi açısından önemli olacaktır.

 

Yazan: Leyla Doğan