ANASAYFA HAKKIMIZDA BİZ KİMİZ? HİZMETLER SERTİFİKALAR REFERANSLAR BAŞARI HİKAYELERİ BLOG İLETİŞİM

Ücretsiz Analiz İste

Cornea
BLOG

LINKEDIN'DE REKLAM VERME

Kasım 12 2015

LINKEDIN REKLAMLARI

 

Dünya’nın en büyük profesyonel iş ağı olan Linkedin reklamlardaki büyümesini de artırmaya devam ediyor.  Linkedin’in özellikle iş hayatında önemli yere sahip olması sektörel reklam yapmak isteyenlerin  doğru hedef kitleye ulaşmasını sağlıyor.

 

Linkedin reklamları ile kişileri web sitenize çekebilir,  iş ünvanı, iş alanı, sektör, coğrafta, yaş, cinsiyet, şirket büyüklüğü, şirket adı, kıdem, linkedin grubu hedeflemelerini kullanarak reklamlarınızı görecek kişileri belirleyebilirsiniz. 

 

Linkedin reklamlarında tıklama başı veya 1000 görüntüleme başı  ödeme yapabilirsiniz.  Görüntülemeye dolayısıyla brandinge  önem veren reklamverenler 1000 gösterim başı maliyet ödeme seçeneğini kullanabilir web sitesi ziyaretlerine önem veren reklamverenler ise cpc ödeme yöntemi seçebilirler. CPC seçtiğinizde bir tıklama için vermek istediğiniz en yüksek miktarı girerek maliyetlerinizi de kontrol edebilirsiniz. CPC maliyetleri 2$ (tıklama başı minimum maliyet) ile sizin verdiğiniz maksimum teklif arasında gerçekleşir.

 

Linkedin’de Nasıl Reklam Verilir?

 

Öncelikle buradan giriş yapmakla işe başlayalım.

 

1. Reklamlarınızı oluşturun.

          Reklam kuralları:

  • Başlık (en fazla 25 karakterden ulaşan bir metin)
  • Açıklama (en fazla 75 karakterden ulaşan bir metin)
  • Kimden: (sizin veya şirketinizin adı)
  • Resim: (50x50 piksel resim)
  • URL (kullanıcıların reklamınıza tıkladıklarında yönlendirilecekleri web sitesi)

Reklamlarınızın linkedin reklam kurallarına uygunsa reklamlarınız aktif hale gelecektir.

2. Hedef kitlenizi seçin. (İş ünvanı, iş alanı, sektör, coğrafta, yaş, cinsiyet, şirket büyüklüğü, şirket adı, kıdem, linkedin grubu )

3. Ödeme yönteminizi ve günlük bütçenizi belirleyin. (Günlük bütçenizi en az 10$ en fazla 1000$ seçebilirsiniz. Ödemeler kredi kartı ile günlük veya haftalık olarak kredi kartı hesabınızdan çekilir.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın 

 

Yazan: Leyla Doğan