ANASAYFA HAKKIMIZDA BİZ KİMİZ? HİZMETLER SERTİFİKALAR REFERANSLAR BAŞARI HİKAYELERİ BLOG İLETİŞİM

Ücretsiz Analiz İste

Cornea
BLOG

Seo Nedir, Nasıl Yapılır?

Şubat 04 2016

SEO NEDİR?

 

''Search Engine Optimization'' Türkçe karşılığı ile ''Arama Motoru Optimizasyonu'' olan SEO arama motorlarının siteleri daha kolay ve hızlı şekilde taramalarını sağlayan teknik çalışmalardan oluşmaktadır. Yapılan seo çalışmaları ile websiteler arama motorlarında üst sıralarda çıkar. Seo çalışmaları ile ulaşılmak istenen şey kısaca daha fazla trafik elde ederek ziyaretçi sayısını dolayısıyla da dönüşümleri artırmaktır.

 

SEO NASIL YAPILIR?

 

Seo çalışmalarında sitenize popülerlik kazandırmanız önceliklidir. Popülerlik ise sitenin ziyaretçi sayısındaki düzenli artış ve site hakkında yapılan link, bilgilendirmelerle anlaşılmaktadır. Yapılan paylaşımların kanalları ve sayıları arttıkça popülerlik de doğal ve kalıcı şekilde sağlanmış olmaktadır. Bu popülerliğin doğal yollarla sağlanmış olması neden önemli? Doğallıktan uzak SEO çalışmaları dikkate alınmadığı gibi sıralamayı da olumsuz yönde etkilemektedir.

 

Seo'da başarıya ulaşmak için 3 noktanın mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Bunlardan ilki web sitenizin Google tarafından kolayca taranmasını sağlayacak çalışmaların yapılması, ikincisi site içi ve site dışı seo çalışmaları, üçüncüsü ise; kullanıcı deneyimleridir. Web sitelerinde geçirilen süre, hemen çıkma oranları vs sitenizin kullanıcı dostu olup olmadığı ile ilgili ipucular vermektedir. Kullanıcıya hizmet eden, faydalı siteler seo çalışmalarını da  olumlu yönde etkilemektedir.

 

  Seo ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevapları için bize buradan ulaşabilirsiniz.