ANASAYFA HAKKIMIZDA BİZ KİMİZ? HİZMETLER SERTİFİKALAR REFERANSLAR BAŞARI HİKAYELERİ BLOG İLETİŞİM

Ücretsiz Analiz İste

Cornea
BLOG

SOSYAL MEDYA PROFİLLERİ NİÇİN ÖNEMLİ?

Temmuz 22 2015

SOSYAL MEDYA PROFİLLERİ NİÇİN ÖNEMLİ?

 

Sosyal medya pazarlamasını doğru şekilde yapmanızı sağlayacak faaliyetlerin başında profillerin doğru şekilde düzenlenmesi geliyor. Sosyal medya profillerinin nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

İnsanların Facebook, Twitter, Instagram, Youtube veya LinkedIn sayfalarına girdikleri zaman ilk yapacakları şey; profilinize bakmak olacaktır. Sayfanızda var olan profil; karşınızdakiler için ilk izlenim olur. Bu ilk izlenimin oluşması çok kısa bir zaman alır ve saniyeler içinde insanlar sizinle ilgili, sizin şekillendirdiğiniz bir algıya sahip olur. Bu yüzden profillerinize tüm dünyanın değerlendirmesine sunduğunuz bir özgeçmiş gibi davranmanız gerektiği açıktır.

 

Sosyal Medya Profilleri Oluşturulurken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Profil için öncelikle kendinizi doğru şekilde tanımlayan basit ve mantıklı bir isim seçin. İnsanların sizi kolayca bulması ve hatırlaması için bu gerekli olacaktır. Kendiniz için seçeceğiniz ismi her sosyal medya aracında kullanacağınızı düşünün, her bulunduğunuz mecrada aynı izlenimi verin. Ayrıca isminiz için bir URL edinin ve uzun sayılardan oluşan bir link yerine kendiniz için seçtiğiniz isimle var olun.

 

Kendiniz için uygun bir isim seçtikten sonra profil ve kapak fotoğraflarınızı düzenlemeniz gerekir. Çok basit, güzel, ilgi çekici bir fotoğraf koyarım olur biter değildir aslında mesele. Çünkü dünyada sizin kullandığınız isime sahip binlerce sayfa olabilir; daha önce de söylediğim gibi sizin siz olduğunuza inandırın insanları ve eğer sayfanız bir kişi sayfasıysa yüzünüzün net bir şekilde gözüktüğü bir resim seçin, eğer bir şirket sayfası için avatar resmi oluşturacaksanız mutlaka logonuz ile var olun. Peki ya kapak fotoğrafları? Kapak fotoğrafınızın sizin, sayfanızın, markanızın hikayesini anlatmasına izin verin. Bunu avatarınızdan farklı tutun, zaman içinde değiştirin, yeni hikayeler ekleyin.

 

Profilinizde bulunan hakkında bölümünü biyografik bir metine dönüştürün ve sizin kim olduğunuza dair daha detaylı bir bilgi sunun karşınızdakilere. Diğer hesaplarınızın linklerini de burada paylaşın ve tüm sayfalarınızda yer alan bütünlük ile kendinize güvenilir ve kaliteli bir yer edinin. Unutmayın sürekli değişen mottoların zemini hiçbir zaman sağlam olmaz.

 

Yazan: Gizem Özde Açıkgöz