ANASAYFA HAKKIMIZDA BİZ KİMİZ? HİZMETLER SERTİFİKALAR REFERANSLAR BAŞARI HİKAYELERİ BLOG İLETİŞİM

Ücretsiz Analiz İste

Cornea
BLOG

Twitter Mobil Reklamcılıkta Birinci Yılını Geliştirdiği Yeni Özelliklerle Kutluyor.

Temmuz 18 2015

TWİTTER'DAN BİRİNCİ YILINA ÖZEL YENİ ÖZELLİKLER

 

Popüler sosyal medya ağlarından Twitter mobil reklamların yıl dönümünde yeni ürünlerini duyurdu.

 

Sosyal medya ağları üzerinde gündem belirleme ve gündemi takip etme söz konusu olduğunda başı çeken sosyal medya platformu Twitter reklam alanında da kendini geliştirmeye devam ediyor.

 

Twitter geçtiğimiz Haziran ayında ilk kez mobil uygulamada sponsorlu reklam vermişti ve yaptığı satın almalarla, çeşitlendirdiği reklam türleriyle ve geliştirdiği hedefleme seçenekleriyle kendini geliştirmişti.

 

Twitter'a Gelen Yeni Özellikler

 

Twitter yaptığı duyuruyla yeni ürünlerini duyurdu. Yapılan yeniliklerden biri videoların Twitter akışında gösterilecek olması. Video app card ile reklamverenler uygulamalarını tanıtan videoları paylaşarak kullanıcıların uygulamayı indirmelerini sağlayabilecekler.

 

Bu yeniliğin yanı sıra Twitter reklamverenlere optimizasyon seçenekleri de sunuyor. Reklamverenlerin reklam verme ve yönetmesini kolaylaştırmak amacıyla teklif maliyetlerini reklamverenlerden toplayacak olan twitter optimizasyon seçenekleri ile reklamverenlerin ilgisini çekmeyi amaçlıyor. Bakalım reklam alanında yapılan bu yenilikler twitter'a reklam pastasından ne kadar bir pay almasını sağlayacak.

 

Twitter'ın bir diğer yeniliği ise doğum gününüzü eklemeye olanak sağlaması ve takipçilerinizin doğum gününüzü renkli balonlar ve animasyonlarla kutlayabilecek olmaları. Tabi bunu yapabilmeniz için doğum gününüzü twitter'a girmeniz gerekmekte.

 

Başta da söylediğimiz gibi Twitter mobil reklamcılıkta birinci yılını kutluyor. Twitter'ın birinci yılına özel hazırladığı infografiyi aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

Yazan: Leyla Doğan