ANASAYFA HAKKIMIZDA BİZ KİMİZ? HİZMETLER SERTİFİKALAR REFERANSLAR BAŞARI HİKAYELERİ BLOG İLETİŞİM

Ücretsiz Analiz İste

Cornea
BLOG

IG TV'DE KANAL NASIL OLUŞTURULUR?

Haziran 22 2018
IG TV’de kanal oluşturmak isteyen kullanıcılar öncelikle Instagram hesaplarından uygulamaya tıklamak zorundadırlar. Uygulamaya tıklayan kullanıcıların bilgileri otomatik olarak IG TV’ye aktarılır. Bu ekranın aşağısında yer alan ‘video yükle’ kısmından kullanıcılar 15sn ile 10 dakika arasında istedikleri videoları kanallarına yükleyebilmektedirler. Video kanala dikey boyutta eklendikten sonra videoya başlık ve açıklama eklenebilir, ister kendi galerinizden isterseniz yüklediğiniz videodan kapak fotoğrafı seçip videonuzu atabilirsiniz.

MARKA SADAKATİ

Haziran 22 2018
Marka sadakati ise sadece tüketicinin aynı markanın ürünlerini sürekli kullanması dışında markaya karşı duygusal bir bağ hissetmesidir

GÖRSEL İLETİŞİM

Haziran 11 2018
Görsel, genellikle görüntüler ve gözle izlenilebilen her şeyin taşıdığı özelliktir.

İnstagram Story Reklamları

Haziran 11 2018
İnstagram; geçmiş yıllarda biriktirilen fotoğraf albümlerinin dijitalleşmiş boyutudur.

Dijital Pazarlamaya Geçiş

Haziran 01 2018
Pazarlama; 'insanlara ne istediklerini sorsaydım, daha hızlı giden bir at üretirdim' diyen Henry Ford'un da inandığı ürün odaklı pazarlama anlayısından tüketiciyi merkezine alan pazarlama anlayısına zaman içerisinde evrilerek gelişmiştir. Geçmiş yıllarda pazarlamacılar tüketicinin ne istediğine önem vermeyerek ürünün kendini sattırabileceğine inanıyorlardı ve bu stratejiyi uyguluyorlardı. Fakat bu durum zaman içinde farklı bir boyut kazanmıştır.

Sosyal Medya Ağları

Ocak 11 2017
Sosyal Medya diyince artık tipik bir kalıbımız oldu. “Facebook ve Twitter Insgram sosyal medya siteleri.”

Facebook’ta Kaçınmanız Gereken 7 Davranış

Kasım 25 2016
Facebook; algoritmasında her geçen gün yeni değişikliklere giderken, bizler için de bu yenilikleri takip etmek güç hale geliyor. Aşağıda listelediğimiz maddelerle bu sorununun üstesinden gelebilecek, marka bilinilirliğinizi ve sosyal medyadaki gücünüzü bir “tık” daha arttırabileceksiniz.

En İyi Ücretsiz Stock Fotoğraf Siteleri

Kasım 25 2016
Bu yazımızda, kaliteli ve ücretsiz stock fotoğraflar bulabileceğiniz en iyi siteleri sizler için listeledik.

Flat Tasarım ( Minimal Tasarım) Nedir?

Kasım 25 2016
Dönemin izinden gitmek ve trendleri takip etmek, ilgiyi yönlendirebilmek adına önemli yer tutuyor. Flat tasarım, dönemin trendleri arasında açık ara en önde olanı. Öyle ki dev firmalar kurumsal kimliklerini silbaştan minimalizme uyarlarken, pek çok uygulama da artık bu anlayışa göre hazırlanıyor. Bu yazımızda detayları ile flat tasarım nedir, ne değildir inceliyoruz.

Renklerin Tasarıma Etkileri

Kasım 25 2016
Renk, ışığın göz retinasına değişik biçimde ulaşması ile ortaya çıkan bir algılamadır. Renkler, tasarımda önemli yönlendiricilerdir. Çünkü ışıkla birlikte var olur ve insanlarda farklı duygular uyandırırlar. Bu sebeple, markalar kendilerini en iyi anlatan renk kombinasyonlarını tanımalı ve kullanmalıdırlar.

Tasarım & Font İlişkisi

Kasım 25 2016
Fontlar; tasarımın odak noktası ve alıcıya ürününüzü ifade edebilmenin temel yoludur. Tasarımda renk dengesi, arkaplan veya birkaç saniye içinde odağınızı kazanmayı başaran güçlü bir ikon; alıcıyı mesaja yönlendirmek için titizlikle tasarlanan yol göstericilerdir. Güçlü ve konsepte uygun bir font; hem mesajı doğru aktarmak, hem de ürünle doğru ilişkiyi kurmak adına bir gerekliliktir.

İLETİŞİM ARACI OLARAK SOSYAL MEDYA

Ekim 13 2016
Günümüzde insanlar sosyal ağlar aracılığıyla,sosyal medya adeta yaşar hale geldiler. Yeni iletişim teknolojileri insanlara, düşüncelerini ve eserlerini paylaşacakları olanaklar yaratan, paylaşım ve tartışmanın esas olduğu bir medya sunmaktadır. Sosyal ağlar çok kısa zamanda hem günlük hayatımızın önemli odak noktalarından biri oldu,hem de günümüzün internetine kullanım ve içerik açısından damgasını vuran en önemli kitle iletişim araçlarının yerini aldı

E-ticaret siteleri için önemli olan KPI’lar?

Eylül 28 2016
Websitesi üzerinden satış yapan tüm e-ticaret sitelerinin dikkat etmesi gereken bazı KPI’lar vardır. E-ticaret siteleri için önemli olan KPI'ları sizler için detaylandırıyor olacağız.

Sosyal Medyada Etkileşimi Artırma Yöntemleri

Eylül 22 2016
Günümüzde sosyal medyanın önemi en ufak işletmeye kadar anlaşılmış durumda bu yüzden sosyal medyanın öneminden uzun uzadıya anlatmayacağız  Sosyal medya yönetiminin en önemli KPI’larından olan etkileşimin (yorum, beğeni, paylaşım vs) artırılması için nelere dikkat etmeliyiz, ne gibi çalışmalar yapmalıyız sizler için araştırdık.

Müşteri Sadakatini Artırmanın Yolları

Eylül 23 2016
Müşteri memnuniyetin, markaların pazarlama stratejileri için giderek önem kazandığı aşikar. Markaların uzun vadede marka değeri oluşturması, dolayısıyla satışlarının artması büyük çoğunlukla müşteri sadakatinden geçmektedir.

UX nedir, Ne İşe Yarar?

Kasım 25 2016
UX tasarımı; Kullanıcıların alışkanlıkları, istekleri ve öğrendikleri doğrultusunda uygulamada kullanım kolaylığı sağlayan bir harita görevi görüyor. Sürdürülebilir memnuniyet ve uzun süreli değer algısı yaratmak için de önemi büyük.

Native Reklam Nedir? Nasıl Yapılır?

Nisan 29 2016
Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz native(doğal) reklam nedir, nasıl yapılır? native reklam çeşitleri nelerdir? Merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sosyal Medya Görsel Boyutları

Nisan 22 2016
Sosyal Medya Görsel Boyutları Facebook, Instagram ve Twitter Görsel Boyutları

Sosyal Medyada İçerik Yönetimi

Nisan 21 2016
Sosyal medya yöneticisi olmak; içerik yönetimine hakim olmak demektir. Sürekli değişen gündem, sayfanın takip edenlerin istekleri,sayfanın kişiliği içerik yönetimine kaynaklık eder. Duyduğunuz her haberi, gördüğünüz her görseli, okuduğunuz her yazıyı sosyal medyasını yönettiğiniz sayfa için uyarlayabilir miyim acaba sorusunu sorarsınız ve bu peşinizi asla bırakmaz, bırakmamalıdır. Doğru bir içerik yönetimi için sanki bir haber yazısı yayınlıyormuşçasına 4N 1K’dan yola çıkalım ve şu sorulara cevap arayalım:

Etkili bir ürün detay sayfası ile dönüşümlerinizi artırın...

Nisan 21 2016
E-ticaret sitelerinin en önemli CPI’larının başında Converion rate’ler geliyor. Conversion rate’leri artırmanın en önemli etkenlerinden biri ise ürün detay sayfalarından geçiyor. Peki etkili bir ürün detay sayfası nasıl olmalı? İşte cevabı...

Google Tag Manager Nedir? Nasıl Kullanılır?

Mart 18 2016
Google Tag manager nedir? Nasıl kullanılır, Google Tag Manager kurulumu nasıl yapılır? Detaylarıyla bu yazımızda bulabilirsiniz.

Markalar Sosyal Medyada Kişiliklerini Nasıl Yansıtırlar?

Mart 02 2016
Bir marka yaratmak, onu kişileştirmek ve geniş rekabet piyasasında kendi farklılıklarını ortaya koyarak güçlü bir şekilde yoluna devam etmek zor bir süreci işaret eder. Bu süreçte markaları başarıya götüren en önemli anahtar kendilerini iyi tanımak ve tanımlamaktır.

Instagram 15 saniyelik video reklamlarını 60 saniyeye çıkardı.

Şubat 07 2016
Instagram 15 saniyelik video reklam süresini 60 saniyeye çıkardı. Tüm detaylar bu yazımızda...

İnternet satışlarında sepeti terketme oranlarını düşürmenin yolları nelerdir?

Şubat 07 2016
E-ticaret sitelerinde satışları artırmanın en önemli maddelerinden biri de sepet terk edilme oranlarının aşağıya çekilmesi. Alışveriş sepet terk edilmelerini önlemek için neler yapılabilir detayları yazımızda bulabilirsiniz.

FACEBOOK REKLAM YÖNETİM ARAÇLARI

Aralık 23 2015
Facebook reklam yönetim araçları neler? 3rd party tool'lardan Türkiye'de en çok kullanılanlar hangileri? Bunların sağladığı imkanlar neler? Fiyatlandırmaları nasıl? cevaplar bu yazımızda...

YOUTUBE REKLAM MODELLERİ

Aralık 10 2015
Youtube 2015 ilk ve ikinci çeyreğinde ziyaretçi sayısı aylık 15 milyara ulaşmış görünüyor. Rakamlar Youtube’un önemini gözler önüne sererken reklamverenleri de Youtube reklamlarını araştırmaya itiyor. Youtube’un reklam modellerini merak edenler, cevabı bu yazımızda.

Mobil Uyumlu Site mi? Mobil Site mi? Mobil Uygulama mı?

Aralık 08 2015
Türkiye’de mobil internet kullanımının hızla artması, mobil kullanıcıları kaçırmak istemeyen web site sahiplerini de ister istemez mobil uyumlu web sitelerine , mobil sitelere veya mobil uygulamalar geliştirmeye zorluyor. Peki web siteler mobil uyumlu web site mi ,mobil web site mi, mobil uygulama mı tercih etmeli? Avantajları, dezavantajları ne? Hep birlikte görelim.

Google Analytics E-ticaret Entegrasyonu

Aralık 01 2015
Websiteler için Google Analytics'te e-ticaret entegrasyonu neden önemli? E-ticaret entegrasyonunu sağlamak için hangi adımları takip etmemiz gerekiyor?

Kurumsal Seo Nedir, Kurumsal Seo Nasıl Yapılır?

Kasım 27 2015
Bu yazımızda firmalar için büyük öneme sahip olan kurumsal seo inceliyor olacağız. Kurumsal seo nedir? Kurumsal seo nasıl yapılır? Hangi çalışmalardan oluşur? detaylar bu yazımızda.

Tüketicilerin Banner Tıklama Alışkanlıkları

Kasım 23 2015
Google görüntülü reklamlarda kullanılan bannerların tıklanmasında tüketici alışkanlıkları ne? Fiyat yer alması, logonun yeri veya bannerda kullanılan ürün sayısının tıklanmaya etkisi nasıl olur? Türkiye'nin de aralarında bulunduğu birçok ülkede yapılan araştırmayı bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yandex Reklamları - Yandex'te Reklam Verme

Kasım 17 2015
Yandex’in Fenerbahçe işbirliği sonrasında kullanıcı sayısının gün geçtikçe artması, reklamverenleri de yandex’e yönlendirmeye devam ediyor. Yandex’e reklam vermek isteyenler bunu nasıl yapacaklar? Yandex’te nasıl reklam verilir, reklam verme kuralları nelerdir? Nelere dikkat edilmeli? Daha birçok soruyu sizler için yanıtladık.

LINKEDIN'DE REKLAM VERME

Kasım 12 2015
Dünya’nın en büyük profesyonel iş ağı olan Linkedin'de nasıl reklam verilir? Reklam kuralları nelerdir? cevaplar bu yazımızda...

ADWORDS HESAP YÖNETİMİ İÇİN BİR AJANSLA ÇALIŞMAK

Ekim 27 2015
Adwords ajansı ne yapar? Adwords yönetiminde neden bir ajans tercih edilmeli? Bir adwords ajansı seçerken nelere dikkat edilmeli? Tüm bu soruların cevabı bu yazımızda.

En İyi Sosyal Medya Araçları

Ekim 27 2015
Markalar sosyal medya hesaplarını nasıl yönetmeli, nasıl postlar paylaşmalı, içerik üretimini yaparken nerelerden beslenmeli, reklam vermeli mi, veriyorsa hangi hedef kitleye, nasıl yönlenmeli bunların hepsinin cevabı çok değerli ve başarılı bir iletişim stratejisinin anahtarı. Bu yazımızda biz sosyal medya hesaplarını daha iyi yönetebilmek için kullanmamızı sağlayacak araçlardan bahsedeceğiz. Bu araçlar ile neler yapabiliriz, avantajları nedir, bunlara cevap arayacağız.

MOBİL SİTELERDE SEO

Ekim 09 2015
Mobil siteler neden önemli? Mobil tasarım çeşitleri neler? Mobil SEO nedir? Mobil SEO'da nelere dikkat edilmeLi? En çok yapılan mobil SEO hatalar nelerdir?

Facebook/Instagram Reklam Kuralları ve Reklam Ölçüleri

Ekim 05 2015
Facebook birçok reklam modeli ile karşımıza çıkıyor. Bunların yanına son günlerde ınstagram reklamları da seçeneklere eklendi. Reklamveren olarak hangi reklam modelini kullanacağımızı seçtik. Peki reklamı oluştururken nelere dikkat edeceğiz? Facebook/Instagram reklam kuralları ve Facebook/Instagram reklam ölçüleri nelerdir? Bu yazımızda bulabilirsiniz.

Instagram Reklamları Oluşturma

Ekim 01 2015
Türkiye'nin de aralarında bulunduğu birçok ülke Instagram reklamlarını kullanmaya başladı. Birçok reklamveren içinse Instagram reklamları ile ilgili soru işaretleri devam ediyor. Instagram reklamlarını nasıl oluşturacağız? Instagram reklam kuralları nelerdir? Performanslarını nasıl izleyeceğiz? Cornea olarak kafanızdaki soru işaretlerini kaldırmak için bu yazımızda ınstagram reklamlarını anlatacağız.

Facebook Advertising Week'te 4 Yeni Özellik Duyurdu

Eylül 29 2015
Facebook Advertising Week kapsamında reklamverenlerin işini kolaylaştıracak 4 yeni özelliğini duyurdu.

Google Analytics Nedir? Nasıl Kullanılır?

Eylül 28 2015
Google Analytics nedir? Google Analytics nasıl kullanılır? Google Analytics kodu siteye nasıl eklenir? Analytics ile ilgili en çok merak edilen soruları bu yazımızda cevaplamaya çalıştık.

Google Adwords mü? Facebook reklamları mı?

Eylül 22 2015
Google ve Facebook'un reklam pastasında büyük bir rekabet içerisinde olduğunu biliyoruz. Peki reklamverenler Google adwords mü tercih etmeli yoksa facebook reklamlarını mı tercih etmeli? Her iki reklam kanalın artı ve eksileri neler? sorularını bu yazımızda cevaplamaya çalıştık.

Google Reklam Modelleri Nelerdir?

Eylül 17 2015
Google reklam modelleri nelerdir? Arama ağı reklamları, görüntülü reklamlar, youtube reklamları, admob ve gmail reklamları nedir? cevapları bu yazımızda bulabilirsiniz.

EN İYİ ÜCRETSİZ SEO ARAÇLARI

Eylül 15 2015
İnternet sektörünün olmazsa olmaz demirbaşlarından biri hiç şüphesiz SEO'dur. İyi bir SEO çalışması için bazı araçları kullanmak şart. En iyi ücretsiz SEO araçlarını sizler için derledik.

İyi Bir Instagram Kullanıcısı Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Eylül 14 2015
İnstagram’a erişimin cep telefonu ve tabletlerden olması; sistemin daha pratik ve basit işlediğini ifade ediyor olmalı. O halde güzel bir iş çıkarmak için elimizdeki malzemeler, ilgi çekici ve kaliteli bir fotoğraf, akıllıca yazılmış birkaç cümlelik ifade ve hashtagler.

Blog ve Sosyal Medya Entegrasyonu

Eylül 11 2015
Eskiden blog ve sosyal medya birbirinden çok ayrı iki mecra iken, şimdi birbirini destekleyen iki mecra haline geldi. Blog ve sosyal medya hesaplarını nasıl entegre ederiz? Cevabı bu yazımızda.

Instagram Reklamları 30 Eylül'de Türkiye'de

Eylül 09 2015
Merakla beklediğimiz instagram reklamları 30 Eylül'den itibaren Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 30 ülke de kullanılmaya başlanacak.

Markalar Sosyal Medya Paylaşımlarına Yapılan Yorumlara Ne Şekilde Cevap Vermelidir?

Eylül 09 2015
Markalar sosyal medya paylaşımlarına yapılan yorumlara, yöneltilen sorulara ne şekilde cevap vermelidir?

Twitter Reklam Modelleri Nelerdir?

Eylül 08 2015
Twitter reklam modelleri neler? Reklamverenler hedeflerine göre hangi reklam modelini seçmeli?

Seo Nedir, Nasıl Yapılır?

Şubat 04 2016
İnternet sektörünün en çok ilgi gören konularından biri SEO. SEO nedir , SEO çalışmaları nasıl yapılır? Merak ettiğiniz soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Reklam verme amacına göre facebook reklam modelleri

Ağustos 14 2015
Her geçen gün facebook kullanımı, bununla paralel facebook reklam kullanımı artış göstermektedir. Peki facebook'ta hangi reklam modellerini kullanabiliriz. Hep birlikte bir göz atalım.

Facebook'ta Arama Reklamları Başlıyor

Ağustos 06 2015
Facebook reklam türlerine arama reklamlarını ekledi. Arama reklamlarıyla artık yerel işletmeler ülke içinde istedikleri il ve bölgeden facebook'a reklam verebilecekler.