ANASAYFA HAKKIMIZDA BİZ KİMİZ? HİZMETLER SERTİFİKALAR REFERANSLAR BAŞARI HİKAYELERİ BLOG İLETİŞİM

Ücretsiz Analiz İste

Cornea
BLOG

Sosyal Medya Ağları

Ocak 11 2017
Sosyal Medya diyince artık tipik bir kalıbımız oldu. “Facebook ve Twitter Insgram sosyal medya siteleri.”

İLETİŞİM ARACI OLARAK SOSYAL MEDYA

Ekim 13 2016
Günümüzde insanlar sosyal ağlar aracılığıyla,sosyal medya adeta yaşar hale geldiler. Yeni iletişim teknolojileri insanlara, düşüncelerini ve eserlerini paylaşacakları olanaklar yaratan, paylaşım ve tartışmanın esas olduğu bir medya sunmaktadır. Sosyal ağlar çok kısa zamanda hem günlük hayatımızın önemli odak noktalarından biri oldu,hem de günümüzün internetine kullanım ve içerik açısından damgasını vuran en önemli kitle iletişim araçlarının yerini aldı

Sosyal Medyada Etkileşimi Artırma Yöntemleri

Eylül 22 2016
Günümüzde sosyal medyanın önemi en ufak işletmeye kadar anlaşılmış durumda bu yüzden sosyal medyanın öneminden uzun uzadıya anlatmayacağız  Sosyal medya yönetiminin en önemli KPI’larından olan etkileşimin (yorum, beğeni, paylaşım vs) artırılması için nelere dikkat etmeliyiz, ne gibi çalışmalar yapmalıyız sizler için araştırdık.

Sosyal Medya Görsel Boyutları

Nisan 22 2016
Sosyal Medya Görsel Boyutları Facebook, Instagram ve Twitter Görsel Boyutları

Sosyal Medyada İçerik Yönetimi

Nisan 21 2016
Sosyal medya yöneticisi olmak; içerik yönetimine hakim olmak demektir. Sürekli değişen gündem, sayfanın takip edenlerin istekleri,sayfanın kişiliği içerik yönetimine kaynaklık eder. Duyduğunuz her haberi, gördüğünüz her görseli, okuduğunuz her yazıyı sosyal medyasını yönettiğiniz sayfa için uyarlayabilir miyim acaba sorusunu sorarsınız ve bu peşinizi asla bırakmaz, bırakmamalıdır. Doğru bir içerik yönetimi için sanki bir haber yazısı yayınlıyormuşçasına 4N 1K’dan yola çıkalım ve şu sorulara cevap arayalım:

Markalar Sosyal Medyada Kişiliklerini Nasıl Yansıtırlar?

Mart 02 2016
Bir marka yaratmak, onu kişileştirmek ve geniş rekabet piyasasında kendi farklılıklarını ortaya koyarak güçlü bir şekilde yoluna devam etmek zor bir süreci işaret eder. Bu süreçte markaları başarıya götüren en önemli anahtar kendilerini iyi tanımak ve tanımlamaktır.

En İyi Sosyal Medya Araçları

Ekim 27 2015
Markalar sosyal medya hesaplarını nasıl yönetmeli, nasıl postlar paylaşmalı, içerik üretimini yaparken nerelerden beslenmeli, reklam vermeli mi, veriyorsa hangi hedef kitleye, nasıl yönlenmeli bunların hepsinin cevabı çok değerli ve başarılı bir iletişim stratejisinin anahtarı. Bu yazımızda biz sosyal medya hesaplarını daha iyi yönetebilmek için kullanmamızı sağlayacak araçlardan bahsedeceğiz. Bu araçlar ile neler yapabiliriz, avantajları nedir, bunlara cevap arayacağız.

İyi Bir Instagram Kullanıcısı Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Eylül 14 2015
İnstagram’a erişimin cep telefonu ve tabletlerden olması; sistemin daha pratik ve basit işlediğini ifade ediyor olmalı. O halde güzel bir iş çıkarmak için elimizdeki malzemeler, ilgi çekici ve kaliteli bir fotoğraf, akıllıca yazılmış birkaç cümlelik ifade ve hashtagler.

Blog ve Sosyal Medya Entegrasyonu

Eylül 11 2015
Eskiden blog ve sosyal medya birbirinden çok ayrı iki mecra iken, şimdi birbirini destekleyen iki mecra haline geldi. Blog ve sosyal medya hesaplarını nasıl entegre ederiz? Cevabı bu yazımızda.

Markalar Sosyal Medya Paylaşımlarına Yapılan Yorumlara Ne Şekilde Cevap Vermelidir?

Eylül 09 2015
Markalar sosyal medya paylaşımlarına yapılan yorumlara, yöneltilen sorulara ne şekilde cevap vermelidir?

SOSYAL MEDYA PROFİLLERİ NİÇİN ÖNEMLİ?

Temmuz 22 2015
Sosyal medya pazarlamasını doğru şekilde yapmanızı sağlayacak faaliyetlerin başında profillerin doğru şekilde düzenlenmesi geliyor. Sosyal medya profillerinin nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.